ARA 0324 613 40 48

 

 

Yenidoğan

YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTEMİZ

 

 

 

YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTEMİZ HAKKINDA

Hastanemiz Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesi, erken veya zamanında doğmuş hayati tehlikesi bulunan bebeklerin bakım ve tedavilerini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Son derece modern cihazlarla donatılmış olan bu bölümde gerekli müdahaleler yapılabilmektedir. Yoğun Bakım Ünitemiz, 24 saat tam kadro çalışan personeliyle hizmet vermektedir. Hastalarımız 24 saat takip altında olup; bakım ve tedavileri deneyimli yoğun bakım doktor, hemşireleri ve yardımcı personelleri tarafından sürdürülmektedir.

Bulunduğunuz alan Zemin Kat olup, hasta yakınları kafeteryayı bekleme alanı olarak kullanmaktadır.

Bebeğiniz için herhangi bir şey gerekli olduğunda, size buradan ulaşılıp haber verilecektir. Gece hasta yakınlarının kalabileceği bir yer olmadığından Yeni doğan Yoğun bakım ünitesine telefon numaranızı bırakıp eve gidebilirsiniz. Acil durumlarda bu telefon numaralarından size ulaşılacaktır.

Telefonla bilgilendirme ve görüşme yapılmaz. Hemşire ve hizmetli personel tarafından ayrıntılı bilgi verilmez.

 

Günlük ziyaretler 11.00–12.00 ve 20:00-21:00 saatleri arasında yapılır.

Bilgilendirmeler 12:00-13:00 yapılır.

Bilgi verilecek kişinin hastanın birinci derece yakını olmasına dikkat edilir.

Yeni doğan Yoğun bakımda bebekler küvöz adı verilen bebeği ısıtan dış ortamdan koruyan özel yataklarda yatmaktadır. Yeni doğan Yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı bebekler gerekli görüldüğünde uyutulabilmektedir. Bunun sebebi bazen tedavinin gereği, bazen bebeğin yeni doğan yoğun bakım ortamına uyum sağlayabilmeleri ve ağrı çekmemeleri içindir. Yeni doğan Yoğun Bakımda yatan bebekler genellikle hemen anneyi ememezler. Bu bebekler anneyi emene ya da beslenme zamanına kadar anneler ‘emzirme odası’ nı kullanabilmektedir. Bu odada anneler sütünü sağabilmektedir. Süt pompası gibi gerekli aletleri ünitede çalışan yardımcı personel ya da hemşirelerden isteyebilirsiniz. Emzirme odası sadece bebeklerini emzirmek ve süt sağmak isteyen anneler tarafından kullanılabilir. Gerekli malzemelerinizi yanınızda getirebileceğiniz gibi üniteden de temin edebilirsiniz.

Anneler; Emzirme Odasını 24 Saat Kullanabilirsiniz

Anne uyum Odası 1.Katta Çocuk Polikliniğindedir.

 

YATIŞ İŞLEMİNİ YAPTIRDIKTAN SONRA SİZE ULAŞABİLECEĞİMİZ TELEFON NUMARASINI MUTLAKA BIRAKINIZ!

 

Hasta eşyalarının teslimi: Bebeğin üzerinden çıkan kıyafetler hemşire ya da personel tarafından hemen aileye iade edilmektedir.

 

Neden Yoğun Bakım Ünitesine Sık Sık Ziyaretçi almıyoruz? 

Ziyaretler, hastaların sağlığı ön planda tutulduğu için kısıtlanmaktadır.

Yoğun bakım ünitesi özel bir servis olduğu için, rutin ve kontrolsüz hasta ziyareti yapılması uygun değildir. Eğer tıbbi bir sakınca yoksa ve yoğun bakım doktorunun izni ile anneler her gün ünitenin uygun olduğu bir saate bebeklerini görebilmektedir. Babaları bu sıklıkla olmamakla beraber yetkili doktor izni ile içeri alabilmekteyiz.

Anne ve baba dışında ziyaretçi alınmamaktadır.

Hastanızın yanına girerken lütfen personelimizin size vereceği koruyucu ekipmanları (galoş, önlük, bone vb.) kullanınız ve yoğun bakım ünitesi kurallarına uyunuz.

 

BEBEĞİNİZİN YANINA GİRMEK İÇİN LÜTFEN ISRAR ETMEYİNİZ! ANLAYIŞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

 

 
Web Tasarım Sapka.org   ©